Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětské léto v Březnici 2023

logo-tandem-nove.jpgvelvyslanectvi-srn-logo.jpglogo-cernobile-ve-formatu-jpg.jpg

 

20230816_100628-0-.jpg

 

O letních prázdninách jsme opět přivítali naše německé přátele z partnerského města Lindow a okolí. Program projektu, který trval šest dní, byl jako vždy nabitý a velmi rozmanitý. Těší nás, že se březnické děti do projektu přihlásily v hojném počtu a všichni jsme společně strávili příjemné dny. Náš společný čas jsme začali animačním programem z Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem, kde jsme se poznali a naučili naše přátele základní česká slovíčka a naopak i my jsme konverzovali v němčině. Vše probíhalo dvojjazyčně, nebo dokonce trojjazyčně, jelikož se české děti učí angličtinu již od třetí třídy. Počasí nám přálo, takže jsme během šesti dní navštívili blatenské i březnické koupaliště, březnický kostel s věží, samozřejmě naše hlavní město, ale hlavně jsme spolu zpívali, sportovali, povídali, večeřeli, tancovali, hráli si a zažili hodně legrace. Naši němečtí přátelé také navštívili na jednu noc české rodiny, které pro ně připravily pestrý program. Děkujeme hostitelským rodinám za ochotu a vstřícnost otevřít své domovy německým dětem a poskytnout jim nezapomenutelné zážitky. Naše děti navázaly nová přátelství a kvalitně vyplnily prázdninové dny, při kterých měly možnost zdokonalit své jazykové znalosti. 
Děkujeme Fondu budoucnosti, Koordinačnímu centru česko-německých výměn mládeže Tandem, Velvyslanectví SRN v Praze a městu Březnice za finanční podporu projektu a za dlouhodobou spolupráci. Projekt Dětské léto v Březnici je realizováno ve spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem s podporou Velvyslanectví SRN v Praze.

20220921_074039.jpg20230814_153346.jpg20230814_122239.jpg20230817_154333.jpg20230815_203337.jpg